Designové reflexní pásky pro chodce i cyklisty od Bookman

Odrazky pro chodce

Jsem viděn s Bookmanem. Tudíž jsem.

V džungli moderní doby, kde místo predátorů ohrožují člověka svou silou dopravní prostředky, je potřeba myslet na ochranné zbarvení, které nám umožní motoristický provoz přežít. Fluorescenční prvky nám chrání život. Být totiž viděn po setmění, znamená i žít. Bookman vám to bytí usnadní.

Nejzranitelnějšími účastníky provozu jsou chodci. Vyráží do ulic a na silnice bez speciálních chráničů a brnění, nejsou schováni za nárazníky, airbagy apod. Srážku s jakýmkoli vozidlem si totiž málokdo připouští. Jenže realita je jiná. Díky snížené viditelnosti, tmavému oblečení se chodec mnohdy stává prakticky neviditelným pro řidiče za volantem.

„Šedesát procent chodců zemře v noci a osmdesát procent za snížené viditelnosti,“ řekl ve středu 13. ledna 2016 senátorům před schválením návrhu nového zákona o pozemních komunikací ministr dopravy Dan Ťok. Během února 2016 vejde tedy v platnost, že chodci jdoucí mimo obec mají povinnost býti viditelní, tedy nosit na sobě reflexní prvky.

Pokud jste někdy za volantem sami seděli, tak si možná vzpomenete na krušné chvíle, kdy jste zaregistrovali nějakou postavu až "na poslední chvíli." A je jedno, jestli to bylo mimo obec nebo ve městě. Přitom stačí tak málo. Přidělat si na sebe jen nějakou odrazku a vaše šance na zviditelnění se zvýší až třikrát. "Reflexní materiál je v noci vidět na 3x větší vzdálenost než bílé oblečení a více než na 10x větší vzdálenost než oblečení modré," uvádí Besip ve své kampani Vidíme se?

Pokud váháte, co na sebe pro lepší viditelnost umístit, podívejte na kolekci reflexních odrazek Clip-on Reflectors od Bookmana

Odrazka pro chodceOdrazka clip

Design reflexního magnetického klipu je jednoduchý a velmi decentní, je vhodný tedy nejen pro sportovce, ale i na civilní oblečení. Díky magnetickému mechanismu jej můžete připnout na kteroukoli část oblečení, na kolo, deštník či kabelku nebo batoh. Navíc si můžete vybírat z šesti barevných odstínů, a ladit tak barevnost za denního světla se svým oblečením či doplňky.

Besip i novináři Mladé fronty potvrzují, že reflexní pásek může být vidět až na vzdálenost 200 metrů. Mnohem lepší je ale reflexní vesta. Jenže málo kdo chce vypadat jak stavební dělník či zametač ulice. 

Odrazky na kolo BookmanBookman nabízí reflexní tašku, kterou lze snadno přeměnit na batoh. Vesta to sice není, ale protože taška a batoh v jednom je z vysoce reflexního materiálu, získáváte zářivou plochu, která bezpečnostní vestě může směle konkurovat a možná ji předčit. Záleží, jak tašku nebo batoh na sebe umístíte. Navíc máte funkční zavazadlo, které se dá snadno složit do malého kompaktního pouzdra a mít jej u sebe pro případ potřeby.

Reflexní batoh a taška

S reflexním páskem máte v noci třikrát větší šanci 

JAK JE VIDĚT CHODEC?

Bez reflexního prvku > 50 metrů > Řidič má při rychlosti 60km/h na reakci tři sekundy.

S reflexním páskem > 147 metrů > Řidič má na reakci 9 sekund.

Oblečený do vesty > 289 metrů > Řidič má na reakci při rychlosti 60 km/h 18 sekund.

BESIP

Tak co? Už máte jasno, jestli chcete být vidět?

Reflexní pásky Bookman Reflexní skládací batoh

 

 

Copyright © www.buydesign.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.buydesign.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace

Obsah Vašeho košíku   0,- CZK